Marmaris Jeep Safari

Marmaris'te Jeep safari, Marmaris safari gezileri
marmaris-jeep-safari-turu-2
marmaris-jeep-safari-turu-4
marmaris-jeep-safari-turu-7

Jeep Safari Turu

Marmaris çevresini hem gezip hem de eğlenceli bir aktivite mi yapmak istiyorsunuz? O zaman ilk tercihiniz Marmaris Jeep Safari Turu olmalıdır. Jeep safari her yaştan insanın keyifli vakit geçirebileceği ve rahatlıkla katılabileceği güzel bir aktivitedir. Bu yüzden tatil programınıza bu aktiviteyi eklemenizi tavsiye ederiz.

Jeep Safari Programı

Marmaris Jeep Safari programı sabah saat 09.30’da başlıyor. Öncelikle özel olarak dizayn edilmiş Land Rover arazi Jeeplerimiz ile sizi konakladığınız yerden alıyoruz. Jeep safari turuna katılacak diğer araçlarla buluşma noktasına götürüyoruz. Turumuzun ilk kısmında muhteşem Marmaris manzarası eşliğinde Hisarönü bölgesine doğru tırmanışa geçiyoruz. Virajları tırmanmamızın ardından Asparan bölgesine ulaşıyoruz. Asparan'ın doğal güzelliği arasında Off Road (arazi) parkurumuza geliyoruz. Off Road trafiğe kapalı bir bölgede gerçekleşiyor. Burada jeeplerimiz ile engebeli yollardan, sulardan ve çamurlardan geçerek, keyif ve aksiyon dolu dakikalar yaşıyoruz. Arazi sürüşü sırasında en güzel ve en keyif verici bölüm ise jeepler arasında yapılan su savaşı kısmıdır. Bol bol ıslanacak, çok fazla gülecek ve eğleneceksiniz. Marmaris jeep safari turu boyunca yapılacak su savaşlarında eğlencenin tadını çıkarmak için her şey hazır. Su savaşları Off Road parkuru boyunca yaklaşık olarak 1 saat sürüyor. Tur boyunca size eşlik eden profesyonel fotoğrafçı ve kameraman arkadaşlar bu anları kaydediyor.

Parkur sonunda güzergahımız Orhaniye yönüne doğru ilerliyor. Burada meşhur Turgut şelalesine geldiğimizde doğa üstü görüntüsü oksijen deposu ve buz gibi dağdan gelen doğal kaynak suyu aklınızı başınızdan alacak. Turgut şelalesinde ortalama 1 saat mola veriyoruz. Burada kat kat olan şelaleyi gezebilir kendinizi buz gibi soğuk suya bırakabilirsiniz ayrıca burada bulunan çiftlik hayvanlarını besleyebilirsiniz.

Turgut şelalesi boyunca bulunan kafelerde gözleme ve yöresel yemekler tadabilirsiniz. Hediyelik eşya stantlarında alışveriş yapabilirsiniz. Molamız sonrasında öğlen yemeği için Turgut köyüne geçiyoruz. Öğlen yemeğimiz sırasında 1 saatlik bir molamız bulunmakta. Öğlen yemeğinin ardından Dünyaca ünlü Kızkumu plajına yolculuk başlıyor.

Kızkumu plajı bölgenin en meşhur, ilgi çekici yerlerinden birisidir. Burayı bu kadar bilindik ve meşhur yapan birde hikayesi bulunmakta. Kızkumu plajında bir buçuk saat sürecek olan mola sırasında arzu ederseniz güneşlenebilir, yüzebilir, denizin ortasında uzanan uzun ince meşhur plajda yürüyüş yapabilirsiniz. Geri dönüş yolunda Jeeplerimiz asfalt yoldan geri dönmekte ve Marmaris’e vardığımızda sizi otelinize ya da arzu ettiğiniz yere bırakıyoruz.

Kızkumu plajı hikayesi

İnanışa göre eski zamanlarda bir kralın kızı, fakir balıkçıya âşık olur. Ancak kral kızını balıkçıya vermez. Kralın kızı, balıkçı sevgilisiyle gizli gizli buluşurlar. Kız her gece kumsalda sevgilisini bekler ve ışıkla yerini işaret eder. Delikanlı da ışığa gelir ve kız ile delikanlı gün ağarana kadar aşk oyunlarına dalarmış. Birlikte kaçmak için anlaşan aşıklar maalesef bunu yapacakları gece krala yakalanırlar.
Birlikte kaçmayı planladıkları gece kral kızını sahilde yakalar ve kral askerlerine ışıkla balıkçıya işaret vermelerini emreder. Delikanlı ışığı görünce kayığına atlar, kumsala doğru kürek çekmeye başlar.

Derken kız, askerlerin elinden kurtulur ve sevgilisini kurtarmak için koşmaya başlamış ama sevgilisinin kayığına varması imkansızmış. Aşık kız sevgilisini kurtarmak için suya atlar ve o anda bir mucize gerçekleşir. Kızın adım attığı her yer kuma dönüşürken, peşinden koşan askerlerde denize gömülürmüş. Kız kayığa kadar koşmuş ancak iki sevgili tam kavuşacakken bir okçu delikanlıyı hedef alır ve okunu fırlatır.

Ok gelirken, delikanlıya sarılan kızı vurmuş. Kızın bastığı yerde ortaya çıkan kumlar, kan suya karışınca kırmızıya boyanmış. Delikanlı ise almış yaralı sevgilisini gitmiş. Bir daha da onları ne gören olmuş ne de duyan olmuş.

Kızkumu plajı hikayesine ev sahipliği yapan sahilden, denizin 600 metre uzağına kadar doğal kızıl renk bir yol bulunmaktadır. Her iki tarafı da çok derin olan bu plajı görmenizi tavsiye ederiz.

marmaris-jeep-safari-turu-1
marmaris-jeep-safari-turu-3
marmaris-jeep-safari-turu-5
marmaris-jeep-safari-turu-8
Marmaris Jeep Safari

  Rezervasyon Formu

  Fiyat: 75 TRY
  Toplam : 0 TRY
  Fiyat: 45 TRY
  Toplam : 0 TRY
  0 TRY
  ✓ ValidInvalid number
  Rezervasyon Formu
  tursab-dds-10974

  Keep in touch


  Copyright © 2018 Tatilmoni Ltd. Şti.®